Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyanın Gözü | Özet

#1

May the force be with you.
  Cevapla

#2
Serinin ilk kitabı diye biraz yavaş gitti gibi ama sanki birazda olaylara hızlı girmiş gibiydi
Son sayfalarda heyecanlar arttı ondan önce baya yavaştı
  Cevapla

#3
karakterler ne kadar masumdur bu kitapta ...
  Cevapla

#4
Bu kitabı okuyup Rand gibi bir karakteri sevmemek imkansız bence. İlk iki kitapta en sevdiğim karakterdi hatta Rand. Sonradan uzaklaştırıyor kendini ve bir sürü karakter katılıyor ama bu kitapta karakterleri en saf, en yontulmamış halleriyle görüyoruz. Seriyi bitirdikten sonra tekrar okumayı planlıyorum.
My make-up may be flaking,
But my smile, still, stays on!
  Cevapla

#5
Bu kitabı okuduğum dönemde, annem uzak topraklara bir yolculuğa çıkmıştı.. Tıpkı Rand gibi ben de babamla baş başa kalmıştım Smile Tıpkı Rand gibi gündüzleri uzun ve yorucu yolculuklar yapıyordum, ve aç kalıyordum.. Akşamları eve gittiğimde evimiz bir han babamsa hancı gibi geliyordu.. Ve Rand'ın yediklerinin yanında babamın yaptıkları usta aşçıların elinden çıkmış gibi geliyordu Smile
Belki bu yüzden o kadar sevdim belki de gerçekten çok iyi bir kitap olduğu için sonuç değişmez..
Bir de şunu fark ettim ki; olayları daha soğukkanlı karşılamaya başlamıştım. Normalde kaldıramayacağım bir şey oluyor ama ben "Çark dilediğini dokur" havasında oluyordum Smile
"Ogier'leri kızdır ve dağların başının üstüne gelmesine neden ol.."
  Cevapla

#6
Son kitaba kadar kehanetler ve yazarların kitaplarından bir paragraflık şeylerin anlamı anlaşılmayacak.
son kitapta dumur olunur...
Adamsın toprağın bol olsun robert...
  Cevapla

#7
Böyle ihtişamlı bir külliyattan beklenen başlangıç kitabı değil açıkçası. Ha bu demek değil ki kitap kötü. Fakat tecrübelerime göre seriye övgüler üzerine başlayanlar biraz hayal kırıklığına uğruyorlar. Hele bir de fantazyaya hakim değilse okuyan hayal kırıklığı daha da büyüyor. Tabi bu kitabın bir hazine olduğunu serinin ilerleyen ciltlerinde anlıyorlar. Üstadın Çarkı ilmek ilmek dokuduğunu, ilk kez okuyunca fazla bir şey ifade etmeyen 2-3 paragrafın aslında nelerden haber verdiğini, nelere atıf yaptığını fark edince alınan haz harika. Lisede gizli gizli içilen ilk sigaranın ilk nefesi gibi bu kitap. İlk nefeste ne olduğunu anlamıyorsun sonra bir bakmışsın 10 yıllık tiryaki oluvermişsin.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • İshamael
  Cevapla

#8
Ama robert kitabın bu kadar büyüyeceğini düşünmüyordu
“And now, Elric had told three lies. The first concerned his cousin Yyrkoon. The second concerned the Black Sword. The third concerned Cymoril. And upon those three lies was Elric's destiny to be built, for it is only about things which concern us most profoundly that we lie clearly and with profound conviction.”
  Cevapla

#9
Henüz giriş bölümüyle birlikte 7 bölüm okumuş bulunmaktayım ve sonunda ekşın başladı. Her ne kadar yer şekillerini on saat tarif etsede okumayı bırakdığım zaman ilerde ne olacak diye merak ediyorum. Bu iyi bir şey? Köy ortamını sevdim ama :p

Zaman hiç atlamıyor. Bir bölüm nerde biterse diğer bölüm orda başlıyor. O yönden biraz sıkıntılı, çok yavaş ilerliyor gibime geldi ama umarım çözülür bu ilerde.
  Cevapla

#10
2. kitap3 3. kitap 8 kat daha heyecanlı.
4den sonra bırakamazsın her yerde kitabı görürsün.
“And now, Elric had told three lies. The first concerned his cousin Yyrkoon. The second concerned the Black Sword. The third concerned Cymoril. And upon those three lies was Elric's destiny to be built, for it is only about things which concern us most profoundly that we lie clearly and with profound conviction.”
  CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kullanıcı Paneli

Hoşgeldiniz. Bize katılmak istemez misiniz?

Forumumuza ücretsiz üye olarak mesajlaşmaya hemen başlayabilirsiniz.


  Üye Ol

Navigasyon


Powered by © MyBB 1.8
Theme Design iAndrew